Jakiego wymiaru opon letnich potrzebujesz do swojego pojazdu?

opony letnie

Przy zakupie opon wymiar jest jednym z kluczowych czynników, które należy poprawić. Większość ludzi nie zna wymiaru opony na pamięć, więc będą musieli sprawdzić to na swoich bieżących oponach, gdzie można je odczytać na bocznej ścianie opon. Lub można go znaleźć w instrukcji obsługi samochodu. Musisz znać szerokość, stosunek wysokości i rozmiar obręczy. Możesz także skorzystać z internetowego selektora opon, w którym możesz sprawdzić zalecany wymiar opon na podstawie informacji o samochodzie. Wystarczy wybrać producenta, model, rok i rozmiar silnika, a to da ci zalecany wymiar.

Jeśli wiesz, że wymiar to 215/60R16 i szukasz opon letnich, możesz wyszukać 215/60R16 opony letnie, a następnie otrzymasz wyniki wyszukiwania opon letnich dla tych wymiarów. Niektórzy producenci opon pozwalają wyszukiwać opony w oparciu o model samochodu, a następnie po prostu szukać rozmiaru opon, a to daje opony, które mają dla tych wymiarów, opon zimowych, opon na każdą pogodę i opon letnich.

Zdecydowanie chcesz pozostać w zakresie zaleceń instrukcji obsługi. Jeśli chcesz mieć oponę o niższym profilu w swoim pojeździe, powinieneś zwiększyć rozmiar obręczy, aby obwód był taki sam. Prędkościomierz i licznik przebiegu pokażą nieprawidłowy odczyt, jeśli zmienisz wymiar opon. Dodatkowa waga większych felg może oddziaływać na inne części samochodu. Jeśli wybierzesz opony o niższym profilu, poczujesz się trudniej, gdy będziesz prowadzić, ponieważ ściany boczne nie pochłoną tak dużej siły.

Kupując opony, możesz użyć etykiety opon UE, aby dalej wybierać spośród znalezionych opon, ponieważ chcesz wybrać opony o najniższym oporze toczenia, ponieważ zapewnia to niskie zużycie paliwa i niską emisję dwutlenku węgla. Jeśli masz samochód elektryczny, otrzymasz kolejne ładunki, ale musisz upewnić się, że opony są zalecane do stosowania w samochodach elektrycznych. Rotacja opon staje się również większym problemem w przypadku opon do samochodów elektrycznych ze względu na większe zużycie. W przypadku samochodów elektrycznych warto również sprawdzić poziom hałasu między oponami, ponieważ wysoki hałas może przeszkadzać, gdy weźmie się pod uwagę komfort jazdy.

Etykieta opon UE może nie wskazywać najważniejszych czynników przy wyborze opon, ale są one na tyle ważne, aby je rozważyć, gdy znajdziesz opony spełniające inne wymagania. Przyczepność na mokrej nawierzchni jest ważna w deszczowe dni, ale nie jest szczególnie istotna w przypadku opon zimowych, w których należy wiedzieć o przyczepności na śniegu i lodzie. Jeśli chodzi o efektywność paliwową i hałas opon, dyskusyjne jest, czy są one reprezentatywne dla opon zimowych, ponieważ są testowane w warunkach wykraczających poza normalne użytkowanie opon.

Więcej informacji na temat wymiarów opon letnich znajduje się na stronie: www.nokiantyres.pl