Upewnij się, że wybierasz odpowiednie opony letnie do swojego samochodu elektrycznego lub hybrydowego

opony letnie

Ponieważ wiele osób, które kupują samochód hybrydowy z napędem elektrycznym, są zainteresowane środowiskiem, chcą mieć pewność, że jeżdżą z oponami o niskim wpływie na środowisko. Opony powinny być produkowane bez niebezpiecznych chemikaliów i zapewniać maksymalną możliwość recyklingu. Podczas jazdy opony powinny przyczyniać się do obniżenia emisji dwutlenku węgla przez hybrydę i osiągać większy dystans na jedno ładowanie w przypadku samochodów elektrycznych.

Przy zakupie nowych opon należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy są one zalecane do samochodów elektrycznych i hybrydowych. Jeśli nie są one zalecane lub nie ma żadnych informacji, należy powstrzymać się od ich zakupu. Zwróć szczególną uwagę na opór toczenia. Opony o niższych oporach toczenia wymagają mniejszej energii do obracania się, co zmniejsza zużycie energii, ale także zapewnia mniejsze nagrzewanie się opon. Opony do samochodów elektrycznych, które mają niskie opory toczenia, zapewnią Ci więcej za jednym ładowaniem i będą miały mniejszy wpływ na środowisko. Zużycie również będzie mniejsze, dzięki czemu Twoje opony będą trwać dłużej i będziesz generować mniej odpadów opon. Etykieta opon UE wskazuje efektywność energetyczną opon, dlatego należy wybrać opony, które mają najwyższą ocenę, czyli ocenę A.

Wysokiej jakości opony są potrzebne do samochodów elektrycznych o dużej mocy, ponieważ wydobywają z nich to, co najlepsze. Opony premium zostały zaprojektowane tak, aby zachowały swoje doskonale zaprojektowane właściwości przez cały cykl życia. Wysoka jakość oznacza trwałość i bezpieczeństwo oraz minimalne wizyty w serwisie i długą bezawaryjną żywotność. Musisz upewnić się, że masz odpowiednie opony na dany sezon i musisz zmienić opony, gdy sezon się zmieni, aby mieć opony zimowe zatwierdzone na sezony, które obejmują wszelkie prawdopodobieństwo śniegu, lodu lub ujemnego temperatury. W przypadku opon letnich można użyć etykiet opon UE, aby uzyskać dobre informacje o zużyciu paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasie opon, natomiast w przypadku opon używanych zimą należy korzystać z innych źródeł informacji. Warto przyjrzeć się różnym testom opon przeprowadzanym co roku przez różne magazyny.

Kluczowymi właściwościami opon letnich są niskie opory toczenia, dobra przyczepność na mokrej nawierzchni i najwyższy komfort jazdy, a także niski poziom hałasu zewnętrznego. Jeśli chodzi o opony zimowe, musisz upewnić się, że znajdziesz opony, które mają doskonałą przyczepność na śniegu i lodzie i mogą poradzić sobie z błotem pośniegowym. Jeśli wybierzesz opony na każdą pogodę, które mogą poradzić sobie zarówno w lecie, jak i zimą, musisz mieć opony, które są zatwierdzone na zimę. Muszą także być w stanie poradzić sobie zarówno z zimą, jak i latem.

Wielu właścicieli samochodów elektrycznych lub hybrydowych wybiera opony zimowe bez kolców ze względu na swój komfort, ale dla tych, którzy chcą opon z kolcami, które mają lepszą przyczepność na lodzie, są teraz ładne ciche modele z kolcami. W samochodach elektrycznych ważny jest hałas zewnętrzny.

Więcej informacji na temat opon zalecanych do samochodów elektrycznych lub hybrydowych można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl